Kam na rande v Praze? Tipy na restaurace/kavárny s venkovním posezením

Jelikož za svých "mladých let" jsem absolvovala spóóóustu rendez-vous (převážně po Praze), tak bych se ráda podělila o pár opravdu dobrých míst s venkovním posezením. 

1. Začnu Dobrou trafikou - Újezd 37, Praha (pozor, mají pobočku i v Korunní, ale tam jsem nebyla, tudíž nemohu sloužit)

Pokaždé, když tam někoho zavedu, tak se mi líbí sledovat výraz ve tváří osob, co nevědí, do čeho jdou. Zvenku to totiž vypadá opravdu jako trafika

Foto převzaté z http://www.dobratrafika.cz/

Projdete kolem až dozadu a právě tam začíná kavárna. Když prší, a nemůžu jít ven, tak mám ráda jejich křesílka (těch ale nemají moc a jsou často obsazená, takže pak nezbývá nic jiného než židle...)


Foto převzaté z http://www.dobratrafika.cz/

Foto převzaté z http://www.dobratrafika.cz/
Foto převzaté z http://www.dobratrafika.cz/

Za dobrého počasí jim ovšem funguje zahrádka (omlouvám se za takové foto, ale jiné jsem nesehnala --> normálně působí více optimisticky a zeleně :-) 

Foto převzaté z http://www.restaurace.cz

K pití máte na výběr spóóóstu druhů kávy (ze všech koutků světa), pak kakao, horké čokolády, milkshaky, čaje, apod. K jídlu mají výborné toasty, plněné pita chleby, atd. Ceny jsou dost rozumné (i pro studendy        :-)

2. La Terrassa - Janáčkovo nábřeží - Dětský ostrov (Smíchov, Praha 5)

Když jdete po nábřeží, tak po jedné straně budete mít Dětský ostrov, a po druhé straně právě tuto španělskou restauraci. Pro ty, co postrádají orientační smysl jako já, budiž vám orientačním bodem ta bílá věžička na nábřeží :-)


Foto převzaté z http://www.laterrassa.cz
Restaurace je vidět uprostřed fotky

Venku je opravdu krásné posezení - zrovna nedávno jsem procházela kolem a to romantické prostředí se nedalo přehlédnout. K tomu vynikající hudba a vynikající jídlo a pití. Btw, k jídlu doporučuji typický španělský tapas - ideálně rovnou vetší porci - Plato grande, nebo-li Variace tapas pro 4 osoby (Jamón Serrano, Salchichón de Bellota, Chorizo de Bellota, pan con tomate, regionální sýry La Mancha, olivy) za 395 Kč. Píšou sice pro 4 osoby, ale i ve dvou to není problém (zvlášť, když na tomto místě chcete zůstat delší dobu). 


Foto převzaté z http://www.laterrassa.cz
Vevnitř jsem byla pouze jednou (a to již po značném množství vypitého vína), takže nevím přesně, zda to vypadalo takto, ale je mi to povědomé :-) 


Foto převzaté z http://www.laterrassa.cz
3. Café de Paris - Maltézské náměstí 4, Praha 1

Pokud si chcete pochutnat na úžasném masíčku a úžasných hranolkách, a to vše s úžasnou omáčkou - běžte sem (za 299 Kč to opravdu stojí). 


Foto převzaté z prague-stay.com
Restaurace má i venkovní posezení (před vstupem do restaurace), ale to vás tak moc zajímat nebude. Doporučuji si rezervovat místo ve dvoře - vypadá takto: 


Foto převzaté z prague-stay.com
Po celou dobu se restaurací line romantická hudba (francouzské šansóny - alespoň za mých návštěv tomu tak bylo). 

Vevnitř to prý vypadá takto, ale nemohu potvrdit, jelikož jsem vždy byla venku... Přijde mi ale, že na romantickou večeři jsou stolečky hodně blízko sebe.

Foto převzaté z http://www.placerating.com

Doufám, že pěkné počasí nám ještě nějakou dobu vydrží a vy si užijete posezení venku. Pokud máte tipy na podobná místa (či naopak úplně jiná, ale stojí za to), podělte se :-)

S.

Komentáře

  1. Skvělé tipy! Když jsem otevírala článek, říkala jsem si, že snad alespoň jeden podnik budu znát, ale ouha - vůbec o nich nevím a vypadají útulnoluxusně :) Ještě jeden tip ode mě: http://www.alchymista.cz/ (kafe a dortíček a dobrá kniha k tomu, podzimní odpoledne... ráj :D)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Dekuji za tip! Az budeme tam v okoli, zajdeme :-)

      Vymazat

Okomentovat