Organizace oslavy narozenin malého dítěte - pro pracující matky :-)

Často se dívám na "narozeninové reporty" předškolních dětí a obdivuji nádhernou výzdobu, připravené jídlo, připravené hry, atd. a říkám si, že tohle bych opravdu nezvládla z časových důvodů :-) 

Na druhou stranu, nerada ochudím dítě o narozeninovou oslavu (každý rok se na ni malá princezna těší), takže níže je shrnutí několika tipů, pokud chcete uspořádat oslavu doma.1. Výzdoba

Jako výzdobu používám balónky. Rozházené po zemi, přivázané na nábytku, případně venku na zahradě. I kdyby nebyly k dispozici žádné jiné hračky, tak se děti balónkama zabaví na hodně dlouho :-) 

Letos jsme také měli balónky jako na fotce výše. Podařilo se mi je sehnat za dobrou cenu, takže malá byla dopoledne vybrat balónky pro sebe a pro všechny hosty (děti), v průběhu oslavy se s nimi všechny děti hrály a při odchodu si každé dítě odneslo balónek (a malé také pár zůstalo :-)   (p.s.: Mimochodem, původně jsem myslela, že vybereme balónky jen my s manželem, ale je dobře, že nakonec vše vybírala i malá - vybrat najednou 10 balónků je prostě SUPER :-) 

A kromě balónku byly v plánu ještě girlandy. Kdybychom je s malou stihly vyrobit v předstihu :-)   Nápad viz níže. Když kliknete na odkaz, tak tam najdete také obrázky k vytištění (takže stačí s dítětem vystříhat, udělat dírky a protáhnout provázek). 

Zdroj


2. Hračky / zábava

Kdybychom měly více jak 7 dětí, tak pravděpodobně objednám někoho na hodinku - dvě, kdo se postará o organizovanou zábavu (soutěže pro děti, apod.) -  jasně, mohla bych to zařídit i sama (inspirace je na internetu dost), ale já oslavu dcerky vnímám také jako příležitost se popovídat s rodičema, které až tak často nevídám. Takže děti se musí zabavit samy :-) 

Na úvod - než se děti "otrkají" - doporučují připravit jakási "stanoviště", kde se dítě může zabavit na chvilku samo. My jsme měli: 

a) Stolek s razítkama a dorty na orazítkováni (stačí zadat do googlu "cake printables"): 

Zdroj


b) Stolek s tužkami a omalovánkami (stačí zadat do googlu "birthday coloring printables"):

Zdroj

c) Stolek s girlandami z odkazu výše (zmrzliny) a dětské nůžky

d) LEGO stolek :-) 

Fotka je pouze ilustrační :-) 
e) A samozřejmě všude balónky :-)

3. Občerstvení

Věděla jsem, že nebude čas chystat žádné jídlo. Dopoledne jsme vyzvedávali balónky, odpoledne jsme již měli návštěvu (a bylo zapotřebí nafouknout jiné balónky + nachystat stanoviště). Výsledkem bylo rozhodnutí objednat pizzu

Na stole jsme tak měli nachystanou pouze zeleninu a sýr. Pak doputovala pizza. 

Zdroj

A na závěr samozřejmě dort. V minulém roce jsem objednávala vééélký domácí dort s vyřezávaným obrázkem z marcipánu a stálo mě to jmění :-)   Letos jsme se rozhodli pořídit dva menší dorty - jeden již mírně nazdobený (s prázdným prostředkem na svíčku) a jeden "obyčejný cheesecake". Který jsem dozdobila Kinder hrošíkama a lentilkama:

Jen pro představu :)


Pořádáte dětské oslavy nebo slavíte v kruhu rodinném a něco většího necháváte až na dobu, kdy bude dítě dospělejší? 

Krásný den!
S.

Komentáře

  1. Já jsem zatím synovi (2 roky) dětskou oslavu nepořádala, ale přemýšlím, že ke 3 narozeninám už bych něco udělala, takže moc děkuju za tip!

    OdpovědětVymazat

Okomentovat