Děláte to, co vás baví? Anebo se pořád na něco vymlouváte?

Asi 5 let zpátky se mě jeden kolega z práce zeptal, co je mojí "vášní"? 

Tak jsem chvíli přemýšlela:

- jó, jídlo mám hodně ráda, ale nejsem znalec, ani nemusím ochutnat vše, ani neumím ocenit to NEJ NEJ
- víno, whisky, apod. nejsou můj šálek kávy
- káva - ňam! Ale stejně nejradši mám instantní a je mi jedno, co si o tom kdo myslí :-) 
- sport - ten to asi nebyl, není a nebude
- cestování - jóó, ale baví mě asi max 12 dní v kuse. Pak se nudím. Děsně. A chci zpátky realizovat ty nápady, co jsem vymyslela za 12 dní. (A to je důvod, proč se "nudím".)
- čtení - miluji. Ale jako vášeň...? Takový druh lásky to opravdu není. 

Takže... Moji vášni je DĚLAT TO, CO MĚ ZROVNA BAVÍ. Dělat to, pro co se zrovna nadchnu. Nemít pocit, že jsme nějaký den promarnila (i když to velmi často tak vypadá - vnitřní vyrovnanost mě prostě baví ;-)    


Designed by Freepik.com


Teď si nepamatuji, kde jsem to četla, ale někdo řekl, že se každý den podívá do zrcadla a zeptá se sebe, jestli stráví den dle svých představ. A pokud odpoví "ne" 3 dny po sobě, tak je načase s tím něco dělat. Což je naprosto KRÁSNÝ popis. Plyne z toho, že prostě občas nezbude nic jiného než zatnout zuby a něco udělat. Například, svoji práci sice miluji, ale občas jsou dny, kdy musím udělat něco, s čím vnitřně nesouhlasím / prostě se mi do toho nechce. Ovšem nesmí to trvat moc dlouho. 

Pokud mě něco štve / rozčiluje, snažím se s tím něco dělat. Co nejdříve. Můj vnitřní pohár tolerantnosti přeteče poměrně rychle, a i tak je lepší nečekat tak dlouho. 

A co mě tak popudilo zrovna teď? Další reakce k článku, co jsem psala už kdysi - 7 tipů, jak ušetřit na dovolenou (zde).    Jinými slovy: "Jsem nespokojen, ale nehodlám s tím nic dělat, protože nemůžu." 

Vře ve mně krev.. ÓÓÓÓMMMMM

V té souvislosti mě napadá další věc, co jsem kdysi slyšela a snažím se ji řídit: Nezajímá mě, že to nejde, zajímá mě, JAK to udělat. 

Z počátku je to těžké. Musíte se naučit odmítat. Musíte se naučit jít za svým, i když si o vás občas myslí, že jste blázen / asociál / materialistická mrcha. Musíte vědět, co jste schopni obětovat. S něčím se musíte naučit smířit a vzít to prostě jako součást něčeho mnohem lepšího. Musíte se naučit říkat, co chcete. Musíte vědět, co chcete. Musíte vědět, co vás dělá šťastným

A pak to už bude brnkačka. 

Krásný víkend!
S.


Komentáře