Dárky na svátky nebo po celý rok?

Kdyby bylo po mém, tak neexistují žádné tradice dárků na narozeniny nebo Vánoce (nevztahuje se na děti!). 

Já to tak nemám ráda, to nucené vymýšlení...

Tak začnu u sebe. Jsem v některých oblastech docela spontánní. To znamená, že když se konečně rozhodnu, že nějakou věc chci, tak ji chci poměrně v krátké době. A pokud zrovna nemám narozeniny nebo nejsou Vánoce, tak si to jednoduše koupím sama. Což pak znamená, že nemám, co si přát k narozeninám.. nebo Vánocům. Což vede k dalšímu problému - a to nevhodných dárků. 

Většinou mám velmi specifické představy toho, co chci. Stačí špatná barva (jiný odstín!) nebo jiný rok výroby... a je zle! :-) (Seznam toho, co nemám ráda je například zde.)  A když zrovna nic nepotřebuji (ano, doopravdy, proto si nedělám wish listy), tak se mi opravdu nechce vymýšlet, co bych tak asi potřebovat mohla. 

A teď naopak. V průběhu roku objevím něco, co by se někomu z rodiny mohlo líbit. Koupím, a teď se MUSÍ čekat. Takže: 

a) osoba si v mezidobí může stejný dárek koupit (žiju věčně v představě, že jsem té osobě koupila něco, po čem děsně už dlouho touží, a tudíž si to velmi brzo sama koupí)

b) zapomenu, kam jsem příslušný dárek schovala

c) zapomenu, že jsem vůbec nějaký dárek koupila 

Určitě je spousta dalších rizik, jen mě teď nenapadají. 

Řešením je se ptát, co by příslušná osoba chtěla. Jenže - když já to nemám ráda, tak jaksi mám trochu odpor i k těm otázkám, co sama nerada dostávám. 

V poslední době to v rámci rodiny řešíme tak, že si dáváme dary, co potřebuje celá rodina. Třeba... sušička :-)   nebo sauna :-)  nebo... nějaká dovolená, dejme tomu. 

A v průběhu roku si prostě dáváme to, co nám udělá radost :-)

Jak to máte vy? 

S.

Komentáře

  1. Mám to podobně. Když něco chci, koupím si to hned a nečekám na Vánoce. Nucené vymýšlení dárků nemám ráda a nevhodné dárky taky ne. Vůbec by mi nevadilo, pokud by se o Vánocích dávaly dárky jen dětem, mě stačí ta atmosféra, cukroví, pohoda, trochu vína a pohádky :-)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat