Pokroky? Ano!

Proč je potřeba zaznamenávat svoje pokroky? Protože po nějaké době nebudete věřit tomu, že to, co jste dělali na začátku mohlo být těžké. 

Teď mluvím o sportu, i když si myslím, že je dobré si zaznamenávat pokroky v jakékoliv oblasti. Hodně čtu na instagramu, jak některým vadí, že lidé, co chodí do posilovny, se fotí. Fotí se pomalu ze všech úhlu v zrcadle a vystavují fotky na obdiv. Ano, je fakt, že mě taky moc nebaví se dívat na fotky postavy každý druhý den, ale je fakt, že mě baví vidět rozdíl třeba za měsíc. 

Všimněte si, že když někdo dá fotku s vyrýsovanou postavu a napíše, že třeba zhubnul 10 kg, tak se hned objeví žádosti o fotku, jak vypadal na začátku. A to je ten pravý důvod, proč je dobré se fotit. Je hodně málo odvážlivců, kteří dají fotku toho, jak vypadají, a že se s tím chystají teprve zatočit. Protože to nemusí vyjít. Může se stát, že s tím po pár měsících seknou a žádná změna nenastane... Proto třeba i já mám fotky v telefonu, kdy se průběžně fotím doma u zrcadla, abych mohla porovnat, zda vůbec nějaká změna nastává. 

A dostáváme se k tomu pokroku.. Na začátku jsem měla velký problém s dřepy. Co si budeme povídat, dělat dřepy správně, aby si člověk neoddělal kolena, zase tak jednoduché není.. A já vlastně v posilovně dřepuju pořád.. 

A minulý týden jsem udělala v pěti sériích 250 dřepů s 20 kg osou na ramenech.. Jak víte, tak sem nepíšu čísla ani váhy, přijde mi to zbytečné, nejsem žádný velký sportovec.. Ale když jsem teprve viděla, co mě čeká, tak jsem se opravdu zděsila.. Ale na konci... ten blažený pocit.. Je to skvělý.. ;) Ale kdybych to nemohla porovnat se začátkem, tak bych se nikdy neodvážila říct, že to dám.. Popravdě pak jsem čekala, jak se za dva dny nehnu (vždycky to na mě přijde až třetí den), ale ne.. Sice jsem stehna maličko cítila, ale rozhodně ne tak, že bych měla problém chodit, vyjít schody nebo se posadit.. 

A to je ta chvíle, kdy si člověk řekne, že to za to stojí!

A můžu vás ujistit že ne, skoro po 4 měsících cvičení fakt nejsem žádná vysvalená bedna :D, ono jak jsem zjistila, tak si spousta lidí opravdu myslí, že když pár měsíců cvičím a navyšuji váhy, tak můžu rovnou na závody :D... 

A to je ta chvíle, kdy si člověk řekne, že to za to stojí!

Překonali jste se nějak v poslední době a zaznamenáváte někam svoje pokroky? 

A.

Komentáře