S dítětem v autě na delší cestu

Asi hodně rodičů řeší, zda vyrazit na delší cestu autem s malým dítětem nebo ne. 

Před 2 lety - když princezně byl necelý rok - jsme vyrazili na dovolenou do Itálie. To bylo vcelku náročné - ono zaměstnat roční dítě v autosedačce je opravdu oříšek. Třeba naši malou moc animáky na tabletu ještě nezajímaly... Nezbývalo nic jiného než naplánovat cestu tam přes noc (a i přesto jsme se kolikrát museli zastavovat na benzínkách, protože prostě už nechtěla být v autosedačce). Cesta zpět byla náročnější, protože to jsme jeli přes den a zastávek muselo být opravdu hodně. 

Proto také, když ji byly 2 roky, tak jsme cestovali letadlem. 

No a teď - v necelých 3 letech - jsme vyrazili do jižní Francie opět autem. Přes den. A to bylo skvělé! Připravila jsem do auta plno věcí, kterými jsem mohla malou zabavit (a pak mě opravdu překvapila tím, že kolikrát jen tak seděla a pozorovala okolí a vůbec žádnou zábavu nepotřebovala - což po x hodinách jízdy bych od malého dítěte nečekala). 
A mimochodem! Žádné "A už tam budem?" Maximálně "Kam jedeme?" :-) 

Výbava do auta s malým dítětem: 

1. Vlhké ubrousky, plínka - zkrátka základ :-) 

2. Voda, jídlo na zobání - (ideálně v nějaké chladící tašce) - ovoce, přesnídávka, sušenky, nějaké bonbónky (když už se musí uplácet)

3. Tablet - zábava č. 1!  (A do toho tabletu stáhnout jak nějaké hry - možná i nějaké nové, na které dítě není zvyklé + animáky! Malá si většinou pouští sama něco na youtube, ale protože v autě nebyl internet, muselo se všechno stáhnout dopředu. 

4. Kdo chce, tak ještě přidá sluchátka! :-)   My jsme je nakonec za celou cestu ani nepoužili, protože nám Krteček na podesáté nevadil, ale myslím, že někdo je uvítá. Tablet má i funkci, že když se hlasitost zvýší nad doporučenou hlasitost (přes sluchátka), tak to ihned hlásí. 

5. Knížečky - když omrzí tablet

6. Časopis + tužky (stačí i obyčejná propiska) - asi půl hodiny jsme strávili "malováním" - vousy modelkám, vlasy dětem, a tak dál

7. Mít v zásobě nějaké hry na blbnutí pro takto malé děti. Další půl hodinu jsme strávili tím, že jsem namalovala na naše palce smajlíky a hráli jsme si s nima jako s panenkami (něco, na co dítě není moc zvyklé, takže zabaví na delší dobu)

A nic víc nebylo zapotřebí :-)    Někdy odpoledne malá v autě vždy usnula (což je naše výhoda, uznávám), takže jsme se v určitých chvílích mohly koukat i nerušeně z okna :-) 

Máte ještě nějaké další tipy na cestování s malými dětmi autem, ale případně i letadle / autobusem?

S. 


Komentáře