Naše štědrá sovička :)

Když jsme se s manželem dva roky zpátky nastěhovali k sobě, koupili jsme si sovičku-kasičku, na kterou jsme natrefili náhodou, a rozhodli se, že do ní budeme házet jen kovové padesátikoruny. 

Musím říct, že situaci "nenahrávalo" to, že v obchodech opravdu často vracejí kovové padesátikoruny, třeba místo papírové 200,- Kč vracejí kov.. Ale pravidla byla jasná, každá padesátikoruna jde do sovičky. Jen v nutných případech se dala použít k placení :)). Zrovna dneska jsem do ní házela 250,- Kč.. pravidla jsou pravidla :D
1.1.2015 jsme s manželem jeli domů z oslav Silvestra a rozhodli jsme se, že si koupíme novou sedačku do obýváku, protože už ji opravdu potřebujeme.. A tak nás napadlo, že bychom mohli přepočítat obsah naší sovičky-kasičky, protože už je pěkně těžká a když tam házíme další kov, tak už není slyšet ten hlasitý zvuk padajícího kovu na kov :). Přeci jen je to společná úspora, kterou chceme taky použít na společnou věc. 

Tak jsme celý obsah sovičky vysypali na pohovku a počítali :) A byli jsme sami překvapeni, když zazněla suma 9 500,- Kč. Pááni :) 

No, fakt jsme měli radost :) To se ta sedačka bude kupovat o dost lépe, když máme takový příspěvek :)

Kasičku jsme zase prázdnou dali na její místo a uvidíme, kdy ji zase vyprázdníme :)

A co vy a kasičky? Máte? Rozbíjíte nebo jen vyndaváte peníze? 

A. 

Komentáře

 1. Dobry napad,takhle jsem za mlada sbirala petikoruny..ještě ty komunisticky.
  Ale v tomto pripade to mozna nebude vyhovovat všem. Když pises, že jsi tam dnes například házela 250, co vrátili v obchodě-ne každý si může dovolit těch 250 tam hodit a zapomenout na ne.
  Jedine možná ti co maji dalš
  ích 250 prichystanych k utrate. A mohou si to dovolit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je určitě pravda ;) Ja těch 250 měla v peněžence nasbíraných za týden..ale stává se, že tam pal třeba 2 týdny nehodím nic :)) Ale tak beru to prostě jakl dobrý způsob šetření :)

   Vymazat
 2. taky sbírám padesátky, občas teda nějakou vytáhnu, když je nutně potřeba, kasičku jsem ještě nikdy úplně nenaplnila, ale je to aspoň taková železná zásoba, když potřebuju cash. já jsem kartový člověk, jak je někde neberou, tak jsem v pytli :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no, my jsme právě nevytahovali, asi proto se nám i podařilo naplnit ji skoro celou ;)

   Vymazat
 3. Úplne si me nalákala,Dobrý nápad

  OdpovědětVymazat

Okomentovat