Proč cestujeme / cestujete?

Už docela dlouho přemýšlím, proč vlastně lidi cestují.

Jasně, každý má pro to svůj důvod. Tak třeba já:

- miluji tu chvíli před odjezdem (podle toho, jak stíhám - buď se jedná o půl hodinu nebo třeba celý večer :-) Když se balím, když tisknu informace z internetu o tom místě, kam jedu, když se prostě těším na samotnou cestu

- miluji samotnou cestu. Docela často jezdíme autem. Jako řidič bych si cestu neužila tolik, jako spolujezdec. Dívám se z okna, přemýšlím, poslouchám muziku, něco si přečtu... To samé v letadle. Prostě mám to strašně ráda.


- miluji ochutnávat nová jídla. Ikdyž jezdíme na "low-cost" dovolené / výlety, alespoň jednou za ten čas musíme někam na pořádné jídlo (i kdybychom se po zbytek dovolené měli stravovat jen jídlem ze supermarketů).

- strašně ráda vozím z cest nějaké suvenýry. Neumím moc nakupovat pro jiné, ale pro sebe si tam vždy  něco najdu. I když nejde třeba ani o nic typického této země. Já vím, že to mám odtud a odtud, a pak chodím doma a kochám se (lustr máme z Istanbulu (psala jsem o tom zde), různé blbůstky z Ženevy (zde) nebo Itálie (zde) a je toho mnohem, mnohem víc :-)   A dříve (než jsem začala vybavovat domácnost), tak jsem to měla stejné s oblečením... Kašmírový svetřík mám z Mauricia, svítivě růžovou košili z Madridu, atd. Pokaždé, když ty věci mám na sobě, tak si vzpomenu na konkrétní dovolenou.

- strašně ráda jen tak chodím po cizím městě a pozoruji všechno možné. Nejde mi o to navštívit, co nejvíce pamětihodností (ačkoliv - když jsem ve městě poprvé, tak se o to trochu snažím, protože se mi nelíbí, že bych někde byla a neviděla základní věci (sestra může vyprávět, jak jsme hledaly pidi kostelík v Ženevě)

- cizí města mě prostě inspirují :-)

Abych řekla pravdu, jsem jinak strašný barbar. Moc mě nezajímá historie, zeměpis, politika, atd. Mě prostě baví cestovatelská atmosféra! :-)     Takže příště krátké shrnutí našeho prodlouženého víkendu v Budapešti!

Proč cestujete vy?

S.

Komentáře

  1. Uplně ti rozumím, mám stejné nadšení do cestování :) dokonce to mám uplně stejně s těma přivezenýma věcičkama :D chodím po bytě a koukám co odkud mám a hrozně si to užívám a vždycky mě to do té dovolené přenese :) Na prodloužený víkend v Budapešti se těším, byli jsme tam s přítelem v červenci a bylo to skvělý :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Tak třeba se Vám tipy z mého příštího článku budou hodit ;-) S.

      Vymazat

Okomentovat