"Swimsuit" dětí

Omlouvám se za použití anglického slova v názvu, ale "plavky" nebo "oblečení k moři" by nebylo úplně přesné.  (P.S.: Také vás rozčilují anglické názvy u českých článků?)

Asi nikdy nepochopím, proč některé rodiče nechávají své děti u vody / moře pobíhat nahé (když se nejedná o nuda pláž - to je zas jiné téma). Resp. chápu, že by dítě nemělo být v  mokrém (a kdo by ho chtěl pořád převlékat), ale to pro mě není dostatečný argument. (Otázku toho, kolik pedofilů jen čeká na také rodiče zde ani nepokládám.) 

Pro malou mám vcelku dost plaveček, šatiček na pláž, osušek, župánků, atd. 

1. Plavky

Používáme plavky vcelku s UV 50. Minulý rok jsme měli tričko a kraťásky. 


2. Šatičky, kraťásky, atd. + slunečník

Tuto variantu ráda využívám, když je voda docela studená a dítě si maximálně namočí nožky, anebo už malá byla ve vodě dost dlouho a vím, že nějakou dobu bude jen na písku. 
A protože bez vody může být docela horko, tak vytváříme stín slunečníkem :-)   (tohle je opravdu pidi slunečník pouze pro dítě (a maximálně mámu :-) 
3. Osušky, župánky

Sice díky všem těm oblečkům máme nejbělejší dítě z pláže, ale vůbec mi to nevadí. Na opalování bude mít ještě času dost. 

Co si myslíte o "nudismu" dětí na plážích vy? 

S.

Komentáře

  1. to je dobře, myslím, že pro děti jsou takové teploty o dost horší než pro nás a vidím, jak blbě to horko kolikrát snáším já, když třeba nemám klobouk... a nejlepší je, když pak to spařené dítě "osvěží" tím, že ho mrsknou do vody a pak zas nechají hřát! druhá věc je, že tady vidím spoustu dětí, které podle mě ještě u moře nemají co dělat, takové ty úplně mrňavé kojence

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Souhlasím. My jsme poctivě každý den odcházeli z pláže v 11 a vraceli se zpět až po 15., spíše na 16. hodinu. Ale byli jsme výjimka. Většina ostatních rodin teprv přicházela na 10.-11. a zůstávali tam do večera. :-(

      Vymazat

Okomentovat