PROČ?

Nedávno jsem si řekla, že vše má svůj důvod. Třeba proč pořád nemohu "vyčistit" svůj počítač. Nebo třeba proč nenosím častěji sukně a šaty, i když je mám hodně ráda. A tak dále. Takže v poslední době se snažím takové drobnosti více analyzovat, abych ve finále byla spokojenější :-) 

Takže ty sukně a šaty. Nenosím je tak často, protože mi vadí hledat k nim silonky. Řešením by bylo udělat pořádek v silonkách. Pak zjistím, že plno silonek je schovaných, i když mají nějakou tu dírku. A to mi taky vadí - si je natáhnout, a pak pracně sundavat, a hledat nějaké další. Řešením je vyhodit všechny děravé (a nenechávat je pro případ, že jednou si je vezmu pod kalhoty - stejně nevezmu!). Takže teď už mám v silonkovém šuplíku pořádek a mohla jsem s čistým svědomím dokoupit další silonky, punčochy a punčocháče. Už jen čekám na doručení!

na ebay hledejte pod "tattoo tights"

Náročnější to bylo s výmluvou, proč nevyčistím počítač. Tak já si myslím, že je to protože na to nemám prostor. V obýváku mám počítač na klíně, a to pohodlné zas tak není (maximálně na to čtení). V pracovně je zas tak nepřátelské prostředí, že tam nechci trávit zbytečně moc času (máme tam totiž nábytek, co se nevešel jinam a není to tam zas tak sladěné). Tak jsem to prezentovala manželovi. A že teda musíme mi vytvořit nějaký prostor na práci s počítačem, a když už jsme u toho, tak i celkově na nějaké to tvoření. Takže v současné době stěhujeme naši ložnici z jednoho pokoje (většího) do druhého (menšího, původní pracovny), a z toho druhého pokoje část nábytku vyhazujeme (darujeme jinam) a část taháme vedle. A nějaký nový tvoříme (miluji desky z Ikea, miluji ty nožičky z Ikea a miluji ty výtvory, co pak doma vytváříme (manžel u toho trochu kleje, ale to neva)). Jestli to nepomůže, a já se pořád nebudu cítit komfortně, tak už nevím...

Taky občas zjistíte, že něco dlouhodobě nešlo, jen protože tomu chyběla nějaká maličkost? :-)

S.

Komentáře