Koho jsem potkávala na seznamkách

Na rovinu: myslím, že kdybych se nevdala, tak ve schůzkách ze seznamek pořád pokračuji :-)   Byl to můj koníček :-)

Vedla jsem si seznam, s kým jsem se scházela. Občas se tam objevily časové prodlevy (třeba i 4 roky), a to v obdobích, kdy jsem zrovna měla vztahy. Tak dnes jsem náhodou na tento skoro zapomenutý seznam narazila a rozhodla jsem se podělit o 5 osob, se kterýma bych se jinak nepotkala. Jen pro upozornění - randění přes internet má svá pravidla a jedním z nich je setkávání na veřejnosti, vždy někomu známému dát vědět veškeré info (s kým a kam jdete, předat případné info o té osobě, atd.), nikdy neříkat hodně osobní věci na prvních schůzkách, věřit své intuici, atd.!

1. Nejlepší kamarád - Tomáš (jméno samozřejmě jiné :-) byl jeden z prvních kluků, se kterýma jsem se potkala (řekněme, že to bylo cca 12-15 let zpátky) a od začátku bylo jasné, že z nás budou jen a pouze kamarádi (znáte to, když tam není žádná přitažlivost?). Vzhledem k tomu, že byl o 6 let starší, tak bylo skvělé mít kamaráda, se kterým jsem mohla kdykoliv probrat svá trápení s chlapcema :-)  Naše pevné kamarádství (znamená na pravidelné bázi) vydrželo asi 8 let. Teď se již přesunulo do kategorie běžného přátelství (jednou za čas zajdeme na kafe, ale už to není tak zajímavé). 

2. Úspěšný podnikatel - Občas jsem si říkala, jak to ti úspěšní lidi dělají. Jsou to "běžní smrtelníci" (tj. ne ti, co se narodí již s "výhodami") a najednou mají vše! Až jsem se náhodou s někým takovým potkala. Ve svých cca 25 založil společnost. O 10 let později měl pobočky různě po světě, zaměstnával dost lidí, byl pánem svého času. Po těch 10 letech měl zrovna období, kdy začínal veškeré činnosti delegovat, tak to měl najednou lepší i s časem. Je to velmi, velmi, velmi poučné a inspirující mluvit s někým takovým. Pokud občas ve svých článkách někdy mluvím o podnikání, tak je jasné, kdo mě tak inspiroval :-) 

3. Sponzor zlatokopek - To bylo také velmi poučné :-) Třeba jsem divná, ale mě vždy zajímalo, jací jsou vlastně týpkové, co sponzorují zlatokopky. A díky náhodnému setkání (z inzerátu fakt nevypadalo, že hledá zlatokopku) jsem na někoho takového narazila. Ten týpek vyloženě chtěl někoho sponzorovat! Resp. mít pocit, že s nim holka je, protože ji za to něco dává. On by holce pořád něco kupoval, i kdyby o to nestála. Bylo to zajímavé setkání čistě z důvodu, že ne vždy holky, co vypadají jako zlatokopky zlatokopkami jsou :-)    (myslím to obecně, na mě to nezabralo)

4. Tourettův syndrom - když si domlouváte rande přes internet, buďte připraveni na vše :-) Třeba i na to, že příjdete na místo určení (kavárna) a bude tam na vás čekat týpek s tourettuvem syndromem (zde). Konkrétně tento mladý muž měl pohybové tiky. A teď si zkuste zachovat vážnou (normální) tvář, když mluvíte s osobou, která pořád mrká, vyplazuje jazyk a trhá hlavou na různé strany. Přitom tento muž byl (a pořád je) extrémně chytrý člověk. Četla jsem následně jeho články na internetu, pak jsem ho viděla v televizi. Jen tak bych na něj na 99,9% nenarazila. Díky seznamce to šlo raz dva. (Neříkám, že to mělo jakékoliv pokračování, ale pro mě bylo důležité si ze schůzky něco odnést, a tady se to dost splnilo.)

5. Právnici, auditoři, krizoví manažeři, IT specialisti, automechanici, atd. Usoudila jsem, že na páté místo nedokážu vybrat nikoho konkrétního. Chci říct, že na seznamkách se dají potkat lidi, se kterými sice nebudete mít vztah, ale i přesto zůstanete v kontaktu. A s některýma ani nezůstanete v kontaktu, ale pochopíte, jak přemýšlí někdo jiný nebo se prostě dozvíte něco nového. 

Jak jsem zmiňovala na začátku, schůzky přes internet mají svá pravidla. Resp. můžete se stejně tak seznámit s nějakým "úchylem" i na výstavě, ale na internetu je prostě pravděpodobnost vyšší. 

Seznamovali jste se přes internet? Měli jste nějaké zajímavé příběhy s tím spojené? :-) 

S. 


Komentáře

  1. :) milá téma :) a určite máš zaujímavé zážitky :) ja som sa cez internet zoznámila s mojím partnerom :) začali sme ako kamaráti - trvalo to rok a potom preskočila riadna iskra a už sme spolu takmer 3 roky...je úžasný, milujem ho stále viac :) sme spolu skutočne šťastní a máme nádhernú 10 mesačnú dcérku :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ukázkový příklad :-) Ono ve finále je stejně jedno, jak jste se poznali :-) Držím palce! S.

      Vymazat

Okomentovat