Restaurace Pizza Nuova

O víkendu jsme se rozhodli potěšit své chuťové buňky a vydali jsme se do pražské restaurace Pizza Nuova, která spadá do sítě Ambiente. Měli jsme vytipované degustační menu "sněz co můžeš" - pizzové a těstovinové.


Nemám vyfocený podnik, protože jsem byla tak hladová, že jsem na to prostě zapomněla (na zpáteční cestě jsem zase byla až moc přecpaná :D). Restaurace se nachází hned u OD Kotva a u OC Palladium, takže případná návštěva se dá spojit i s nakupováním.

Můžete se rozhodnout mezi třemi degustačními menu: 1. předkrmy a saláty, 2. pizzy a těstoviny, 3. 1+2 dohromady. Vzhledem k tomu, že předkrmy ani saláty nás neučarovaly, tak jsme se rozhodli pro druhou možnost.

Hned jak si objednáte, tak s talířem vyfasujete i kolečko, které bude označovat, zda chcete přidávat nebo si chcete udělat pauzu.


Musím říct, že jsem byla mile překvapena pokrmy, které nám nosili - těstoviny s hříbky, špenátové rissotto, hříbkové rissotto, těstoviny s kančím ragú, sépiové těstoviny, těstoviny s mořskými plody, pizzy salámové, sýrové, sýrové se šunkou a tak dále a tak dále.. Bylo toho prostě hodně. A na závěr jsme dostali sladkou pizzu s mascarpone a s nutellou - a že byla výborná! Musím říct, že těstoviny i pizza Vás poměrně rychle zasytí, takže doporučuju nejíst kůrky u pizzy nebo nedojídat naprosto všechno, protože jinak budete tak za 10 minut plní :). Číšníci pobíhají kolem stolů a nabízejí různé lahody, Vy si jen diktujete co chcete/nechcete na talíř.

Omlouvám se za fotky, může to vypadat, že jsem čuně a nemohla jsem si vyfotit jídlo ještě netknuté, ale ono to netknuté je, akorát že máte pořád stejný talíř. Číšník Vám průběžně talíř vyměňuje a dostáváte čistý, ale po každém ochutnání do opravdu není.. :).K pití jsem si dala limetkový ledový čaj 0,4 l za 98,- Kč a stačilo mi to po celou degustaci, ještě jsme teda pro 4 objednali 0,75 l vodu.

Taková degustace Vám rozhodně pomůže si vybrat, co si dát v restauraci příště :)

Pokud se do restaurace budete chtít vydat, doporučuju udělat si předem rezervaci, protože vevnitř bylo narváno a když se uvolňoval jeden stůl, hned se na něm objevovalo "reserve"...

K dispozici je i dětský koutek, takže se tam můžete vydat i s dítětem.

Restaurace hodně z nás hodnotí také podle záchodů a musím říct, že tady to stálo za to :) Mýdlo Nivea a krém na ruce O.P.I. mě moc potěšily :) (sice otázka, jestli je v tom fakt O.P.I., ale ruce mi to zjemnilo pěkně :) ).Ceny těchto menu - dejte si pozor, ceny se liší také podle času, kdy tam půjdete, nejvíce se to vyplatí v pracovní den do 18 hodin :).
Antipasti buffet „Degustuj, co zmůžeš“ - tradiční italské saláty a předkrmy; Cena na osobu … 298 Kč
Degustace Neapol „Degustuj, co zmůžeš“ - neapolská pizza a domácí těstoviny; Cena na osobu … 365 Kč
Od pondělí do pátku při zaplacení účtu a konzumaci do 18.00 hodin … 298 Kč

Degustace Kampánie „Degustuj, co zmůžeš“ - antipasti buffet, neapolská pizza a domácí těstoviny
Cena na osobu … 555 Kč
Od pondělí do pátku při zaplacení účtu a konzumaci do 18.00 … 475 Kč

Doba podávání degustací
Po–Pá 11.30–15.00 18.00–23.00
So, Ne 11.30–23.00

Už jste podobnou (nebo přímo tuto) restauraci navštívili? Líbilo?

A.

P.S. Vzhledem k tomu, že hned vedle nás seděl pan Vaněk, který je asi nejznámější z pořadu na streamu "Peklo na talíři", tak si myslím, že tam vaří opravdu dobře!!!

Komentáře