Žíňka Kese (Kessa) na tělo i obličej

Na tuto "žíňku" jsem narazila zcela náhodou a musela jsem si ji sama vyzkoušet. Kdo z vás byl v Turecku v lázni hamman, tak se s touto rukavičkou zcela jistě setkal, já jsem v Turecku nebyla, takže to zkouším sama doma :)

Jedná se vlastně o rukavičku, která vám poslouží lépe než peelingový přípravek. Používá se bez sprcháče nebo mýdla, opravdu k očištění kůže potřebujete jen tu rukavičku. Dělá se ve dvou variantách, na tělo a na obličej. Ta na obličej je jemnější, abyste si pokožku nepoškodili.

Omlouvám se za pomačkanost, ale nežehlím je :))
Vlevo - žíňka na tělo, vpravo - žíňka na obličej

Tato žíňka se používá po opravdu horké sprše (nebo úplně nejvíc ideální v sauně), aby se otevřeli póry a pleť byla připravena na očistu. Potom se klasicky umyjte sprcháčem, abyste smyli "povrchní" nečistoty. Dále vezmete rukavičku a krouživými pohyby masírujete celé tělo. Kůže musí být vlhká/mokrá a v průběhu procedury rukavičku namáčejte do vody.  Po chvíli uvidíte "žmolky" odumřelé kůže. Pokud ne, tak nevadí, žíňka bude tak jako tak dost špinavá. A je jedno, zda se sprchujete každý den, toto má trošku efekt očisty jak v sauně :), ale doma. Po použití Kese mám pleť jak dětskou prdelku, je nádherně hebká. Nezapomeňte i na taková místa jako oblast podpaží nebo vnitřní strana ruky. Na opravdu pořádné očištění potřebujete tak 10-15 minut :). Tuto proceduru doporučuju provádět večer, protože asi jako po každém. peelingu pokožka zčervená, u této žíňky ta "červenost" vydrží déle. Nepřehánějte to se sílou, můžete si lehce i sedřít kůži.

Po "peelingu" se opláchněte teplou vodu. Na obličej doporučuju dát masku (třeba bahenní), protože pleť bude pěkně vyčištěná a maska bude lépe působit. Co se týká těla, tak naopak doporučuju vynechat tělový krém - právě jste pokožku pěkně vyčistili, nechce ji alespoň pár hodin dýchat :), pak dejte třeba olej nebo tak :)

Plusem této žíňky je, že se používá bez veškerých přípravků, mám známou, která je na veškeré peelingy alergická a tato rukavička ji v podstatě zachránila :).

Co se týká žíňky na obličej, upozorňuji předem, dávejte si bacha na to, jak moc budete na Kese tlačit, protože přespřílišným třením si můžete pleť poškodit (sedřít!!). Stejně tak jako tuto rukavičku nedoporučuju, pokud máte akné či jiné neduhy, protože vás to může pěkně bolet. Ale zase pokud se vám třeba pupínky na zádech dělají občas, tak třeba vymizí úplně díky pořádné očistě kůže, nebude se vám hromadit špína (klasická žíňka opravdu tolik špíny neodstaní).

V tureckých lázních se tato rukavička používá jednou (!!) a pak se buď vyhazuje nebo daruje klientovi :). Doma ji můžete používat v pohodě víckrát, protože rukavičku můžete klasicky prát s ručníkama.
Žíňka na tělo

Vlevo - žíňka na tělo, vpravo - žíňka na obličej
Žíňka by měla být doma v suchém místě, tj. neviset ve sprše, aby zbytečně nezmokla. Po použití ji opláchněte a pověste schnout.

Já tuto rukavičku miluju a všem ji doporučuju!

Ta, kterou vám teď prezentuju já, je turecká, ještě na netu můžete najít marockou rukavičku Kessa (taktéž k dostání ne eBay), která bude fungovat asi na naprosto stejném principu, akorát nemá na výběr tělo/obličej.

Rukavičku seženete na eBay, stačí do vyhledávače zadat KESE. Návod na nákupy na eBay najdete zde.

Komentáře