Co se dá dělat s dětskými ubrousky?


1. Odličování (jednou za čas / při cestování, kdy je množství věcí s sebou omezených) - to je jasné samo o sobě.

2. Čištění pokožky - od špinavého obličeje po zaprášené nohy v otevřených botách po celodenní procházce (za předpokladu, že nemáte možnost si je umýt, samozřejmě). 

3. Jsou výborné na pot - při cvičení, při náročné procházce v létě, apod. Říká to i Bruno Mars! Zde:

"Na otázku novinářů z TMZ, o jaké položky žádá, aby přežil na turné, odpověděl: "Dětské ubrousky a láhev vína." ... Rozhodně však můžeme potvrdit, že dětské vlhčené ubrousky jsou na utírání potu výborné i pro dospělé."


4. Utření kosmetických štětců - kdo používáte, tak určitě někdy využijete ubrousek na utření štětce (ano, jejich mytí je důležité, ale když se nestíhá, tak alespoň to utření je fajn). 

5. Úleva na spálenou pokožku - ááááááno, jsou výborné. Třeba namazat mého manžela panthenolem je něco děsné náročného ("je to mastné, kluzké, bla bla"). Ale jen tak položit na něj vlhké ubrousky, alespoň aby se se mu ulevilo, to už ano. 

6. Utření prachu - ideálního výsledku se dosáhne, když v jedné ruce máte dětský ubrousek, a v druhé hned suchou utěrku. 

7. Leštění - kdo máte nerezový sporák, tak ho asi také musíte leštit několikrát za den (alespoň já musím po každém vaření). Tak ty dětské ubrousky (co nejsou moc mastné - osvědčily se mi ty obyčejné z DM) - to je super věc. Stačí 1, vytřu s tím celý sporák, všechno jde pryč, žádné šmouhy nejsou, no prostě paráda!

8. Kdo máte kožené sedačky, tak jsou výborné na jejich vyčištění. Stejně dobře prý fungují i na sedačky v autech (i ty nekožené), to jsem ovšem ještě nezkoušela, tak nemohu potvrdit.  

9. Vyčištění klávesnice - zvlášť vhodné pro ty, co u počítače svačíte / běžně jíte (dle odkazů níže výborně vyčistí i monitor... :-) 

10. Leštění bot - nenávidím špinavé boty. Občas ale zjistím, že jsou špinavé až při odchodu z domů. Pak stačí jen přejet ubrouskem a vypadají krásně (není to ideální řešení napořád, ale když není čas + po ruce není ani ten úžasný přípravek z drogerie, který dokáže boty naleštit).

A kdo umíte anglicky, tak tady je plno dalších tipů (třeba využití místo ubrousků na hemeroidy, na odstranění bílých skvrn od deodorantů z triček, ...)

S.

Komentáře